Muxtariyyətin 100 illiyinə layiqli töhfə
Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən, 2024-cü il ərzində bir çox tədbir keçirilib, dəyərli kitablar nəşr olunub.
Kulis.az xəbər verir ki, belə kitablardan biri də AMEA-nın müxbir üzvü, filologiya elmləri doktoru, professor Əbülfəz Quliyev və filologiya elmləri doktoru, professor Sayalı Sadıqovanın həmmüəllif olduqları "Naxçıvan dilçilik məktəbi" adlı kitabdır. Kitabın elmi redaktoru akademik Möhsün Nağısoylu, rəyçiləri dosentlər Zülfiyyə İsmayıl, Nuray Əliyeva və filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Rəşad Zülfüqarovdur.
Ensiklopediya təsiri bağışlayan əsər ümumilikdə dörd bölmədən ibarətdir: "Naxçıvan dilçilik məktəbinin qaynaqları", "Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi və müxbir üzvləri" , "Filologiya elmləri doktoru və professorlar" , "Filologiya üzrə fəlsəfə doktorları".