Səyavuş Aslanın küçədə qalan oğlu ilə bağlı rəsmi açıqlama - Foto
“Sosial şəbəkələrdə və xəbər saytlarında mərhum aktyor, xalq artisti Səyavuş Aslanın oğlu Çingiz Aslanovla bağlı məlumat paylaşılır. Onun küçədə qalması, çətin həyat şəraiti ilə üzləşdiyi bildirilir.”
Bu sözləri Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin rəsmi nümayəndəsi Murad Həşimov öz sosial hesablarında paylaşıb. O daha sonra əlavə edib:
“Məlumat vermək istəyirəm ki, Çingiz Aslanov daha əvvəl həssas əhali qruplarından olan şəxslər üçün sığınacaq və sosial reabilitasiya müəssisəsində olub. Orada yaşayış üçün zəruri xidmətlərlə əhatələnib. Lakin şəxsi seçimləri səbəbindən öz istəyi ilə sığınacağı tərk edib.
Onun küçədə gecələməməsi, sığınacağa yenidən cəlbi üçün əməkdaşlarımıza təlimat verilib. Və artıq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşları əraziyə göndəriliblər. Çingiz Aslanovun özünün də razılığı olarsa yenidən müəssisəyə cəlbini həyata keçirməyə hazırıq.
Məlumat verən hər kəsə təşəkkür edirik!”
Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl Xalq artisti Səyavuş Aslanın oğlu Çingiz Aslanovun küçədə qaldığı, dilənçilik etdiyi və ruhi xəstələrə xas olan davranış sərgilədiyi haqda məlumat və fotolar yayılmış, ictimaiyyət arasında narahatlığa səbəb olmuşdu.